Що таке часовий пояс?

Часовиий поояс — частина поверхні земної кулі, на якій ухвалено один стандартний час, який ще часто називають місцевим часом. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в середньому 15°. В межах кожного такого поясу встановлюється свій єдиний поясний час.

Для чого нам часові пояси?

Часові пояси необхідні для стандартизації того, як зберігається час, зокрема в транспортних і комунікаційних мережах, таких як залізниця, Інтернет, телефон, мобільний зв’язок тощо. Це гарантує, що люди в різних регіонах світу або навіть в межах однієї країни відчувають плин часу синхронізовано. Часові пояси визначаються за їх зсувом відносно всесвітнього координованого часу (UTC), основного світового стандарту часу.
Рекомендується, щоб більшість критичних серверів Linux або Unix використовували лише часовий пояс UTC. Хоча сам сервер має працювати за UTC, користувачі Linux/Unix часто можуть налаштувати власні параметри відображення, щоб бачити час у бажаному місцевому часовому поясі за допомогою TZ та інших змінних середовища.

Як перевірити часовий пояс у Linux ?

Давайте розглянемо різні способи визначення часового поясу системи Linux.
1. Ми почнемо з використання традиційної команди date , щоб дізнатися поточний часовий пояс наступним чином:

 date

Крім того, введіть наведену нижче команду, де %Z
алфавітна абревіатура часового поясу і %z – числовий часовий пояс:

date +"%Z %z"

2. Наступна команда яку ви можете використовувати це – timedatectl , коли ви запускаєте її без будь-яких параметрів, ви отримаєте поточну дату, час і часовий пояс:

Щоб отримати список доступних часових поясів:

timedatectl list-timezones

Ви можете відфільтрувати за допомогою команди grep:

Ви можете змінити або встановити часовий пояс системи таким чином:

timedatectl set-timezone <timezone>
timedatectl set-timezone 'Europe/Amsterdam'

3. Крім того, користувачі Debian чи в Debian подібних системах, можуть відобразити вміст файлу /etc/timezone за допомогою утиліти cat, щоб перевірити свій часовий пояс:

4. Також файл /etc/localtime є символічним посиланням на файл, який представляє ваш часовий пояс у каталозі /usr/share/zoneinfo. Все, що вам потрібно зробити, це ввести команду ls:

ls -l /etc/localtime

отримаємо:

Висновок

У цій публікації ми розглянули декілька способів отримання часового поясу системи Linux, такі як використання команд  date та  timedatectl , чи перевірка файлів /etc/localtime  і /etc/timezone.

Від ittutorials

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *